قابلیت ESET Live Grid چیست؟ طریقه فعال سازی آن چگونه است؟


 بازدید: 580
 تاریخ انتشار: ۹ تیر، ۱۴۰۱، ۲:۵۴ ب.ظ
قابلیت ESET Live Grid چیست؟ طریقه فعال سازی آن چگونه است؟

ESET LiveGrid® چیست؟

ESET LiveGrid® یک سیستم پیشگیری است که اطلاعات مربوط به تهدیدات کاربران ESET در سراسر جهان را جمع آوری می کند. پایگاه داده ESET LiveGrid® به شرکت ESET کمک می کند تا بتواند تهدیدات احتمالی از سیستم های سرتاسر جهان را شناسایی و در آپدیت های ماژول های بعدی خود آن تهدید را برطرف کند. هنگامی که LvieGrid فعال است تهدیدهای تازه معرفی شده را شناسایی و مسدود کند. این امر به شرکت ESET کمک می کند تا سریعتر تهدید های احتمالی که دائما در حال تغییر هستند را شناساسیی کند مانند انواع جدید باج افزارها (به عنوان مثال Cryptolocker ، Crypto wall و غیره).

ESET LiveGrid® را فعال یا غیرفعال کنید

اگر محصول ESET خود را با استفاده از تنظیمات پیش فرض نصب کرده اید ، احتمالاً ESET LiveGrid® از قبل فعال شده است. برای بررسی فعال بودن ESET LiveGrid® مراحل زیر را برای محصول ESET خود دنبال کنید.

آزمایش کنید که ESET LiveGrid® فعال است

این احتمال وجود دارد که دیوار آتش شرکت شما ارتباطات ESET LiveGrid® را مسدود کند ، بنابراین باید فعال بودن و عملکرد صحیح آن را بررسی کنید.

به صفحه وب زیر سازمان آزمایش AMTSO مراجعه کنید

 http://www.amtso.org/feature-settings-check-cloud-lookups/

برای بارگیری فایل آزمون “cloudcar.exe” ، روی پیوند LAUNCH THE TEST کلیک کنید یا روی دکمه بارگیری در زیر کلیک کنید:

اگر ESET LiveGrid® فعال باشد و به درستی کار کند ، پرونده در سرورهای ESET باز می شود و مسدود می شود. فایل روی رایانه شما بارگیری نمی شود و پیام زیر نمایش داده می شود:

تفاوت بین سیستم ESET LiveGrid®reputation و Enable ESET LiveGrid® feedback چیست؟

سیستم ESET LiveGrid®reputation لیست سفید و لیست سیاه مبتنی بر ابر را فراهم می کند. کاربر می تواند اعتبار فرآیندها و پرونده های در حال اجرا را مستقیماً از رابط برنامه یا منوی زمینه با اطلاعات اضافی موجود در ESET LiveGrid® بررسی کند.
سیستم LiveGrid® feedback  اطلاعات مربوط به کامپیوتر شما را در رابطه با تهدیدهای تازه کشف شده جمع آوری می کند. این اطلاعات ممکن است شامل یک نمونه یا کپی از فایلی باشد که تهدید در آن ظاهر شده است ، مسیر ورود به پرونده ، نام پرونده ، تاریخ و زمان ، روند ظاهر شدن تهدید در رایانه شما و اطلاعات مربوط به سیستم عامل کامپیوتر شما. این اطلاعات همراه با گزارشهای خرابی و سایر آمارهای مربوطه برای تجزیه و تحلیل بیشتر به آزمایشگاه تحقیقات ESET ارسال می شود. مشارکت کاربران به بهبود محافظت کلی برای کلیه کاربران ESET و توانایی ارسال نمونه از محصول کمک می کند.

فعال کردن یا غیرفعال کردن ESET LiveGrid در سیستم عامل های مختلف

برای فعال یا غیر فعال کردن هر یک روی لینک سیستم عاملی که می خواهید غیر فعال شود کلیک کنید.


به دوستان خود بگوئید: