مقایسه نسخه خانگی نود 32 آنتی ویروس – اینترنت سکیوریتی – اسمارت سکیوریتی پرمیوم


 بازدید: 102
 تاریخ انتشار: ۹ تیر، ۱۴۰۱، ۲:۳۰ ب.ظ
مقایسه نسخه خانگی نود 32 آنتی ویروس – اینترنت سکیوریتی – اسمارت سکیوریتی پرمیوم

شرکت ای ست ESET برای کامپیوتر های شخصی سه نرم افزار را با توجه به کارکرد کاربران طراحی کرده است در این پست سعی می کنیم مقایسه هر یک از محصولات ایست را شرح دهیم. سپس با توجه به مقایسه ای که انجام می دهیم شما می توانید تصمیم بگیرید کدام نسخه از محصولات امنیتی ESET  را دانلود و در نهایت لایسنس آن محصول را خرید کنید.

تا به امروز ایست سه نسخه را برای مصارف خانگی طراحی کرده است که به نام های  زیر میباشد.

ESET NOD32 Antivirus

ESET Internet Security

ESET Smart Security Premium

نرم افزار ESET NOD32 Antivirus

نرم افزار نود 32 آنتی ویروس امنیتی از قدیمی ترین سری محصولات ایست می باشد این نسخه را به نسخه پایه یا بیسیک نیز می شناسند.
این نرم افزار  فقط دارای ابزار های اصلی یک آنتی ویروس را دارا می باشد.
در واقع این نسخه از محصول ای ست همان طور که نام آنتی ویروس روی آن گذاشته شده شده است فقط یک آنتی ویروس می باشد و در برابر تهدید های فایل های آلوده از سیستم شما محافظت می کند این آنتی ویروس شما را در برابر ویروس های مخرب در هارد های اکسترنال، انواع حافظه ها نظیر فلش، میکرو دیسک و… ممکن است وجود داشته باشد محافظت می کند. شما می توانید این نسخه را از لینک زیر از سایت اصلی مستقیم دانلود کنید.

نرم افزار ESET Internet Security

این نرم افزار به جای نرم افزار ESET Smart Security  منتشر شده و از ورژن 10 دیگر اسمارت سکیوریتی هرگز منتشر شد و جای خود را برای همیشه به نرم افزار کامل تر یعنی  اینترنت سکیوریتی  داد.
این نرم افزار علاوه بر تمامی ویژگی های آنتی ویروس نود 32 در برابر تهدید های اینترنتی نیز ابزار های متفاوت و خوبی دارد.
شما با نصب این آنتی ویروس هم در برابر تهدید هایی که در فایل های آلوده به ویروس ایمن خواهید بود و هم در برابر تهدید هایی نظیر هک شدن کارت های بانکی، هک شدن وب کم ، حفاظت از تمامی شبکه های محلی و … کامپیوتر شما را ایمن خواهد کرد.
در واقع این  آنتی ویروس کامپیوتر شما را  در برابر تهدید های مخرب چه در فایل ها و چه در شبکه اینترنت امن می کند.
همچنین مهمترین بخش این آنتی ویروس دیوار آتش می باشد و این گزینه در نرم افزار آنتی ویروس نود 32 وجود ندارد شما با داشتن یک دیوار آتش قدرتمند می توانید تمامی اتصالات اینترنت به سمت شما را کنترل کنید.لازم است بدانید  شما با خرید لاینسس اینترنت سکیوریتی می توانید نرم افزار نود 32 آنتی ویروس را با آن لایسنس فعال کنید اما برعکس این موضوع به دلیل اینکه نرم افزار نود 32 نسخه پایه می باشد و همچنین ارزانتر نیز می باشد امکان فعالسازی لاینسس های NOD32 Antivirus  بر روی Internet security  وجود ندارد.

نرم افزار ESET Smart Security Premium

این نسخه علاوه بر تمامی ویژگی های نرم افزار اینترنت سکیورتی دو ویژگی بیشتر نسبت به اینترنت سکیوریتی دارد البته از نظر ما ویژگی های چندان بارزی نیست و ما به دلیل گران بودن و در دسترس نبودن و عدم محبوبیت این نرم افزار خرید این محصول را پیشنهاد نمی دهیم
این دو گزینه عبارت است از
ابزار Secure Data
ابزار Password Manager

ابزار Secure Data  یا رمزنگاری داده ها

این ابزار به شما کمک می کند تا فایل های مهم خود را کد گذاری کنید و با کد گذاری این فایل ها دیگر در هیچ کامپیوتری قابل اجرا نیست و تنها با خود نرم افزار اسمارت سکیوریتی پرمیوم می توانید آن فایل را بازگشایی  کنید و اگر به هر دلیلی نرم افزار اسمارت سکیوریتی پرمیوم شما حذف شد و اکانتی که در سایت ایست ساخته اید از دسترس خارج شد دیگر هرگز نمی توانید آن فایل را بازگشایی کنید. پس حتما به این موضوع دقت کنید.

ابزار Password manager

این ابزار به شما کمک می کند تا پسورد هایی که در سایت ها و سرویس های مختلف استفاده می کنید را در یک جای امن در پنل ایست قبلا ثبت نام کرده اید ذخیره کنید و هر زمان می خواهید به این پسورد ها در پنل ایست دسترسی داشته باشید.و البته این ابزار نیز از نظر ما آنقدر کاربردی نیست و مرورگر گوگل کروم نیز این ویژگی را برای مدیریت پسورد های تان دارد.

سخن نهایی

پیشنهاد ما برای نصب نرم افزار نسخه اینترنت سکیوریتی می باشد زیرا این نرم افزار از محبوبیت بیشتری نزد کاربران برخوردار است و تمامی ویژگی های نرم افزار نود 32 آنتی ویروس را دارد. عده ای از کاربران بر این باورند نرم افزار اینترنت سکیوریتی فقط محافظ اینترنت است و در برابر ویروس ها امن نیست  در حالی که اینطور نیست این نرم افزار هم محافظ ویروس و هم محافظ اینترنت شما می باشد.

اما عده دیگری از کاربران تمایلی به فعال بودن دیوار آتش ندارند در این صورت پیشنهاد ما برای نصب آنتی ویروس نسخه نود 32 می باشد.

در نهایت نسخه اسمارت سکیوریتی پرمیوم علاوه بر تمامی امکانات اینترنت سیکوریتی دو ویژگی بیشتر نسبت به اینترنت سکیوریتی دارد اما آنقدر کاربردی نیست که شما بخواهید بابت خرید این محصول هزینه بیشتری کنید.به دوستان خود بگوئید: